Gardžiausias varškės apkepas EVER…

parašė ausrazmus

Pritariu Saulėtajai virtuvei, kad nuostabesnio varškės apkepo nei jos aprašytojo, aš taip pat nesu valgiusi, nors bandžiau ne vieną jų receptą. Kadangi šis atrastas receptas tapo nebepakeičiamas mūsų šeimoje, leisiu sau  pacituoti Saulėtąją virtuvę ir šį receptą pateikti šiame puslapyje tarp kitų rekomenduotinų patiekalų:

Tikriausiai visi mėgsta varškės apkepą. Ar jūs dar mažas vaikas, ar jau seniai subrendęs ir suaugęs – gabalėlio varškės apkepo neatsisako niekas. Tai toks… truputį nostalgiškas patiekalas pačia geriausia prasme.

Kadaise labai ilgai ir kantriai eksperimentavau, kol radau receptą tokio varškės apkepo, apie kurį visada svajojau. Puraus, minkšto, tirpstančio burnoje. Tokio… lengvo lyg debesėlis. Tokio, kurio atsivalgyti tiesiog neįmanoma. Ne vieną kartą, iki to sėkmingojo karto, buvau nusivylusi, nusiminusi ir trumpam net praradusi viltį. Juk niekam nepatinka kietas ar sausas varškės apkepas. Arba toks, kuris, išėmus iš orkaitės, per porą akimirkų sukrinta ir tampa storu blynu.

Taigi, aš vis ieškojau ir ieškojau. Ieškojau tobulo varškės apkepo recepto ir vieną dieną, prieš keletą metų, jį radau. Tai – šis receptas. Pačio tobuliausio kada nors mano ragauto varškės apkepo receptas.

Pagrindinės puraus ir minkštučio varškės apkepo paslaptys, kurias Jums vertėtų žinoti, yra paprastos, bet labai svarbios:
• visų pirma, visuomet atskirkite kiaušinių trynius nuo baltymų. Baltymus visuomet išplakite iki labai standžių putų ir įmaišykite į tešlą, jau prieš pat dedant indą į orkaitę.
• antra, niekuomet nepagailėkite kelių minučių savo laiko ir pasistenkite varškę pertrinti iki visiškai vientisos konsistencijos. Tokios, kad neliktų nei vieno varškės gumulėlio.

varskes apkepas

Purus varškės apkepas

1 kg liesos varškės
12 valg. š. manų kruopų
1 ½ puodelio pieno
6 dideli kiaušiniai
9 valg. š. cukraus
1 arb. š. vanilinio cukraus
keli lašai romo ekstrakto (nebūtinai)

1. Manų kruopas supilkite į dubenėlį. Užpilkite pienu ir atidėkite į šalį, kol kruopos išbrinks.
2. Dubenyje kiaušinių trynius išplakite su cukrumi ir vaniliniu cukrumi iki purios, baltos masės.
3. Sudėkite į dubenį varškę. Išmaišykite ir smulkintuvu sutrinkite iki vientisos masės, kol neliks sausų varškės gabalėlių.
4. Supilkite išbrinkusias manų kruopas (jei jos nesugėrė viso pieno, viskas gerai, tiesiog supilkite visą dubenėlio turinį).
5. Įlašinkite kelis lašelius romo ekstrakto (nebūtina) ir dar kartą visą masę pertrinkite iki idealiai vientisos konsistencijos.
6. Kitame dubenyje iki standžių putų išplakite kiaušinių baltymus.
7. Sudėkite juos į dubenį su visais produktais. Lengvai, lėtais judesiais įmaišykite baltymus į varškės masę.
8. Paruoštą masę supilkite į kepimo indą (20×30 cm dydžio), išklotą kepimo popieriumi. Paviršių išlyginkite.
9. Kepkite iki 180°C temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 50-60 minučių. Jei viršus kepimo metu pradeda pernelyg ruduoti, uždenkite folija.
10. Iškepus, išimkite iš orkaitės ir kelias minutes palaukite, kol sutvirtės. Pjaustykite gabalėliais, dėkite į lėkštes ir nedelsiant patiekite. Valgykite su norimais priedais: uogomis, uogienėmis, grietine ar kt. Skanaus!“

http://www.sauletavirtuve.lt/?p=3063